Wesprzyj nas

Rekrutacja

Już w 1928r. powstał Klub KTH Krynica, którego tradycje kontynuujemy do dzisiaj. Większość z nas pamięta wspaniałe czasy kiedy Hala MOSiR była zapełniona po brzegi. Wszyscy mówiliśmy o KTH i czekaliśmy aby móc, znów ubrani w barwy ukochanego klubu wybrać się na Sportową 5!

Dzięki wsparciu Gminy Krynica-Zdrój możemy odbudować Hokej w naszym mieście!
Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstw naszej seniorskiej drużyny z wychowankami UKS KTH w składzie.

Nasze stowarzyszenie zajmuje sie szkoleniem dzieci i młodzieży w hokeju na lodzie oraz saneczkarstwie!
Forma zajęć jest dostosowana do możliwości i potrzeb wiekowych dzieci. Intensywność treningów oraz sprzęt sportowy dobierane są tak, aby dzieci mogły cieszyć się grą i uczyć jej zasad bez barier.

• Początkujące dzieci grają na mniejszej tafli, dzięki temu nauka jest dla  nich łatwiejsza
  • Sprzęt sportowy dobieramy do wieku oraz wzrostu dzieci aby były i czuły się bezpiecznie podczas zajęć
  • Krążek – jego wielkości są dobierane zgodnie z możliwościami wiekowymi
  • Każdy nasz trener posiada nie tylko wymagane licencje PZHL ale również odpowiednią wiedzę i podejście pedagogiczne do najmłodszych

Dzięki temu już małe dzieci, które skończyły 4 lata mogą rozpocząć swoją przygodę z hokejem i zaprzyjaźnić się z nim na dobre. Na treningach mali zawodnicy w pierwszym etapie uczą się jazdy na łyżwach, zajęcia mogą więc rozpocząć dzieci, które nie miały wcześniej kontaktu z lodowiskiem. Następnie szkolą swoje umiejętności, doskonaląc technikę jazdy, trzymania kija, drybling, prowadzenie i kontrolę krążka, ćwicząc dynamikę jazdy na łyżwach oraz trenując podania i strzały.

Hokej na lodzie to doskonała forma aktywności, ćwicząca kondycję i sprawność, a ponadto, dzieci trenują w ten sposób koordynację oraz refleks.
Grupy o wyższym poziomie zaawansowania (starsze dzieci) najczęściej kończą trening mini meczem, podczas którego zawodnicy stawiają swoje pierwsze kroki w prawdziwej rywalizacji na lodzie.

Dzięki intensywnośći treningów i możliwośći rywalizacji z innymi drużynami, hokej przeradza się w wielką pasję u młodych zawodników! Dzięki temu wygrywamy z multimedialnym światem, który nas otacza!